15.12.2023

Прогнози фінансистів на 2024 рік: головні тези конференції UAFIN.TECH

15 грудня представники фінансової індустрії говорили про розвиток фінтеху в Україні. Понад 1000 учасників конференції UAFIN.TECH: reImagine the Futureʼ2023 мали змогу дізнатися про загрози, перспективи та очікування від галузі фінтех.

Про ідеальні умови роботи цифрового банкінгу розповів голова правління «Української асоціації фінтех та інноваційних компаній» Ростислав Дюк, підкресливши зміни зміни, які відбулися за останні 5 років.

«Ми робили оцінку фінтех сектору і навіть у війну він коштував понад мільярд доларів США, хоча 5 років тому це було всього 50 мільйонів доларів. Не зважаючи на всі події, сектор зростає. І це означає, що цінність, яку він дає споживачам є великою. Викликом у 2024 році, крім кібербезпеки, є штучний інтелект, який увірвався в усі сектори економіки. Банки активно залучають ШІ в свою діяльність, тому трендом наступного року буде грань проникнення штучного інтелекту в роботу фінансового сектору», — зазначив Ростислав Дюк.

Український банкінг готується до майбутнього

Під час панельної дискусії «Future of Ukraine» учасники обговорили виклики, які чекають Україну в процесі європейської інтеграції. Серед актуальних тем зазначили: повернення мільйонів українців з ЄС, роль фінтеху в цьому процесі та інтеграція військових ветеранів у фінансовий сектор. Спікерами панелі були Шевкі Аджунер, Юлія Вітка, Сергій Позняк, Вікторія Страхова, Наталя Буткова-Вітвіцька.


«Нам потрібно розвивати інструменти альтернативного фінансування, такі як факторинг, лізинг тощо. Я закликаю також спрямувати зусилля на розвиток страхового ринку згідно з міжнародними стандартами, щоб бізнес мав відповідні страхові продукти, усунути перешкоди для торгового фінансування, а також активно впроваджувати ті директиви, що стосуються фінтеху та діджиталізації», — заявила заступниця керівника Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» Юлія Вітка.


Учасник панелі Сергій Позняк, голова громадської організації «Асоціація підприємців-ветеранів АТО», наголосив на важливості створення фінтех-рішень для ветеранських компаній. Він зауважив, що забезпечення безпеки даних, обміну інформації та стабільності зв'язку є основою ведення ветеранського бізнесу.

«Ми матимемо понад 2,5 мільйонів учасників бойових дій, серед яких є підприємці. Фінансова система в розрізі інтеграції ЄС повинна реагувати на таку значну кількісну категорію людей, що мають специфічний фінансово-майновий стан. Вони потребують підтримки і спеціальних програм фінансування, як ветеранського бізнесу, так і фізичних осіб. Створення спеціальних фінансових програм для ветеранів допоможе відновити успішні бізнеси, які будуть піднімати економіку країни», — наголосив Сергій Позняк.

Конференція традиційно збирає ключових експертів фінансового і технологічного секторів для обговорення цікавих інсайтів, важливих стратегій, обміну досвідом та цінного нетворкінгу.

Валерій Новіков, директор із розвитку комерції Mastercard в Україні, під час доповіді "Фінтех-сервіси в ритейлі", ознайомив учасників з актуальною статистикою cashless-розрахунків: 84% українців мають банківський рахунок, а 9 з 10 операцій з платіжними картками є безготівковими.

«Україна є передовою країною з точки зору впровадження платіжних технологій та різноманітних цифрових сервісів, і деякі з них стали особливо актуальними під час війни. До прикладу, сервіс «Готівка на касі», що дозволяє зняти готівку з карткового рахунку на касі торгової точки при безготівковій оплаті, дозволив забезпечити українцям безперешкодний доступ до коштів на рахунках. Крім цього, наразі ми активно працюємо над дзеркальним сервісом – «Готівка на картку», що дозволяє поповнити картку на касах торгових точок. Так, завдяки інтеграції сервісу із застосунком "Дія", нам вдалося збільшити ліміт разового поповнення картки удесятеро — з 5 000 грн до 50 000 грн. Такий підхід співпраці фінансових гравців з різними учасниками ринку дозволяє розширювати платіжні можливості користувачів», — зазначив Валерій Новіков.


Цьогорічна конференція UAFIN.TECH: reImagine the Futureʼ2023 організована за підтримки генерального партнера компанії Mastercard та проєкту USAID «Реформування фінансового сектору», а також за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у співпраці з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF).

Підпишіться на нашу розсилку
та отримуйте останні новини, свіжі інсайти та спеціальні пропозиції двічі на місяць